Krak.tv

Krak.tv » Kultura
Prześlij video
21.05.2011 - 15:56
 • 2
Kliknij na gwiazdkę aby oddać głos
Odsłon: 127139
Opis: Noc z piątku na sobotę 20/21 maja 2011 roku z pewnością należała do Muzeów w Krakowie. Tysiące krakowian właściwie przez całą noc taplało się w sztuce wszelakiego rodzaju. Nasza kamera odwiedziła dzień wcześniej otwarte pierwsze w Polsce Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Zwiedzający mogli zobaczyć wystawy: 'Historia w sztuce', 'Kolekcja MOCAK-u', 'Nagroda Fundacji Vordemberge-Gildewart', 'Maurycy Gomulicki. Bibliophilia', 'Biblioteka Mieczysława Porębskiego' oraz 'ALIAS: Madeleine Sante'. Krakowskie Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK zostało uroczyście otwarte 19 maja 2011 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego.
 • Roztańczony Kraków w rytmie Festiwalu Krakowiak 2010

  Roztańczony Kraków w rytmie Festiwalu Krakowiak 2010

  28.06.2010

  Za nami kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych „KRAKOWIAK 2010”. Rozpoczął się tradycyjną paradą korowodu tancerzy z Wawelu na Rynek Główny oraz lekcją krakowiaka na Małym Rynku, w której uczestniczyła sama Pani Prezydent Elżbieta Lęcznarowicz. Zanim jedna przystąpiono do pokazów konkursowych, promowano taniec ludowy w najprostszy z możliwych sposobów. Pod pomnikiem Adama Mickiewicza porywano do tańca wszystkich co bardziej gibkich i uczono prostych układów tanecznych.

 • Interpretacja 'Piety' według Michała Sosny

  Interpretacja 'Piety' według Michała Sosny

  02.04.2010

  W trzech punktach Krakowa Michał Sosna zaprezentuje fotografie. Trzy odsłony Piety. Rzeźba Michała Anioła, a właściwie jej charakterystyczna konstrukcja i poza, to punkt wyjścia tej nowoczesnej interpretacji klasycznej sztuki. Wypowiada się Natalia Maryńczak z księgarni House of Albums.

 • SLOT FEST 'O Wschodzie'

  SLOT FEST 'O Wschodzie'

  12.03.2010

  Fani orientalnych klimatów podczas ostatniego festiwalu Slot mogli zapoznać się z problemami, kulturą i wierzeniami ludzi zamieszkujących Syberię. W czasie dwóch dni festiwalu można było posłuchać o tym regionie, zobaczyć zdjęcia z wypraw oraz spotkać wielu ciekawych ludzi związanych z tą tematyką.

 • Chiński Nowy Rok w Kijów Centrum

  Chiński Nowy Rok w Kijów Centrum

  24.02.2010

  Kraków: Chiński Nowy Rok w kinie Kijów zbiegł się w tym roku z walentynkami. Podczas dwóch dni spotkań z chińską kulturą, można było zapoznać się z wieloma aspektami tej kultury.

 • Inauguracja Roku Chopinowskiego 2010 w Krakowie

  Inauguracja Roku Chopinowskiego 2010 w Krakowie

  21.02.2010

  Inauguracja Roku Chopinowskiego to bardzo ważne wydarzenie kulturalne i historyczne o światowym znaczeniu. Przypadła ona w wigilię dwusetnych urodzin genialnego kompozytora.

 • Konkurs na kimono a'la Chopin

  Konkurs na kimono a'la Chopin

  22.01.2010

  rok szopenowski, szopen, manggha,

 • Diorama

  Diorama "Bitwa pod Grunwaldem" T.Popiela i Z. Rozwadowskiego

  21.01.2010

  diorama, wawel, bitwa pod Grunwaldem,popiel, rozwadowski

 • Brali je za darmo!

  Brali je za darmo!

  19.01.2010

  Antresola, książka, książki, wymiana, zamiana

 • Nagrody Pro Publico Bono w Teatrze im. Słowackiego

  Nagrody Pro Publico Bono w Teatrze im. Słowackiego

  15.11.2009

Informacje krak.tv

Kraków Sport Studenci Kultura