Krak.tv

Krak.tv » Kultura
Prześlij video
21.05.2011 - 15:56
 • 2
Kliknij na gwiazdkę aby oddać głos
Odsłon: 127142
Opis: Noc z piątku na sobotę 20/21 maja 2011 roku z pewnością należała do Muzeów w Krakowie. Tysiące krakowian właściwie przez całą noc taplało się w sztuce wszelakiego rodzaju. Nasza kamera odwiedziła dzień wcześniej otwarte pierwsze w Polsce Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Zwiedzający mogli zobaczyć wystawy: 'Historia w sztuce', 'Kolekcja MOCAK-u', 'Nagroda Fundacji Vordemberge-Gildewart', 'Maurycy Gomulicki. Bibliophilia', 'Biblioteka Mieczysława Porębskiego' oraz 'ALIAS: Madeleine Sante'. Krakowskie Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK zostało uroczyście otwarte 19 maja 2011 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego.
 • Noc Muzeów w krakowskim MOCAK-u

  Noc Muzeów w krakowskim MOCAK-u

  21.05.2011

  Noc z piątku na sobotę 20/21 maja 2011 roku z pewnością należała do Muzeów w Krakowie. Tysiące krakowian właściwie przez całą noc taplało się w sztuce wszelakiego rodzaju. Nasza kamera odwiedziła dzień wcześniej otwarte pierwsze w Polsce Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Zwiedzający mogli zobaczyć wystawy: 'Historia w sztuce', 'Kolekcja MOCAK-u', 'Nagroda Fundacji Vordemberge-Gildewart', 'Maurycy Gomulicki. Bibliophilia', 'Biblioteka Mieczysława Porębskiego' oraz 'ALIAS: Madeleine Sante'. Krakowskie Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK zostało uroczyście otwarte 19 maja 2011 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

 • Ciekawa instalacja POWIĄZANIA na Małym Rynku

  Ciekawa instalacja POWIĄZANIA na Małym Rynku

  15.05.2011

  Instalacja POWIĄZANIA zrealizowana została w ramach projektu 'Twarze Małopolski' XIII Dni Dziedzictwa Kulturowego. Nie prezentuje ona żadnych zabytków, czy innych eksponatów, a raczej zachęca i to skutecznie do odkrywania skarbów Małopolski. Jak widać na filmie instalacja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem spacerowiczów na Małym Rynku w Krakowie. Organizatorzy w rozdawanej ulotce projektu 'Twarze Małopolski' zachęcają do snucia własnych wątków, nawiązywania skojarzeń, podążania za nitką do kłębka...

 • Dziewięć rzeźb Jana Pawła II pod Wawelem

  Dziewięć rzeźb Jana Pawła II pod Wawelem

  29.04.2011

  Do 16 maja na placu przed Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego pod Wawelem można oglądać dziewięć rzeźb autorstwa Czesława Dźwigaja poświęconych Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Po prezentacji w Krakowie wystawa pojedzie do Francji, Niemiec i Włoch. Na galerie składają się rzeźby znaczące kolejne etapy drogi, którą przebył papież Polak - od Katedry Wawelskiej w Krakowie do Bazyliki Świętego Piotra w Rzymie. Są to rzeźby tworzące cykl Via Sancta: Beatificatus, Polonia, Ecclesia, Mundus, Scripto, Oecumenicus, Credo, Angelus Domini oraz Totus Tuus.

 • Nowa Huta 1949+ - wernisaż wystawy

  Nowa Huta 1949+ - wernisaż wystawy

  17.01.2011

  Nowa Huta doczekała się wystawy z prawdziwego zdarzenia. W oddziale Muzeum Historycznego Miasta Krakowa w Nowej Hucie pokazano wszystko to, co tak nierozerwalnie kojarzy się z tą przesiąkniętą historią dzielnicą Krakowa. Są stare eksponaty rodem jeszcze z czasów towarzyszy i zamieszkałej Nową Hutę klasy robotniczej oraz fotografie dokumentujące walkę krakowian o odzyskanie niepodległości. W materiale szeroko o całej inicjatywie opowiada Michał Niezabitowski, dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Wystawę można oglądać do 1 maja 2011 roku.

 • MOCAK ma już swój budynek, wiosną będzie wystawiał

  MOCAK ma już swój budynek, wiosną będzie wystawiał

  17.11.2010

  Muzeum Sztuki Współczesnej przy ul. Lipowej 4 ma już swój budynek. Budynek powstał na terenie Fabryki Schindlera w poprzemysłowej dzielnicy Zabłocie, która w ostatnich latach przechodzi gwałtowną rewitalizację. MOCAK będzie gromadzić, archiwizować i udostępniać międzynarodową kolekcję, prezentując rozwój sztuki ostatnich 20 lat. Program instytucji obejmuje również projekty badawcze i wydawnicze oraz działania edukacyjne. Pierwsze wystawy będą prezentowane najwcześniej wiosną przyszłego roku. Na razie do 5 grudnia w MOCAK-u będzie można zobaczyć prezentacje i filmy udostępnione przez Claudio Nardiego, włoskiego architekta, który wszystko zaprojektował.

 • World Press Photo w krakowskim Bunkrze Sztuki

  World Press Photo w krakowskim Bunkrze Sztuki

  04.11.2010

  W Bunkrze Sztuki po raz 13 z rzędu została pokazana wystawa fotografii prasowej World Press Photo. Tegoroczny konkurs zgromadził 5.847 fotografów ze 128 krajów, którzy przedstawili do oceny 101 960 prac. Decyzją Międzynarodowego Jury 53. konkursu World Press Photo fotografią roku 2009 zostało zdjęcie włoskiego fotografa Pietro Masturzo. Przedstawia ono kobiety krzyczące w proteście na dachu budynku w Iranie, w dniu 24 czerwca. Doroczna wystawa, na którą składa się 167 fotografii, zostanie pokazana w ponad 100 miejscach na całym świecie.

 • Grand Press Photo jeszcze do końca listopada

  Grand Press Photo jeszcze do końca listopada

  12.10.2010

  Do 3 listopada w Pasażu Rynek 13 można oglądać wystawę Grand Press Photo. Wystawa poprzedza inną, bliźniaczą wystawę Word Press Photo, którą można będzie zobaczyć już od 3 listopada w Bunkrze sztuki.

 • Muzeum pod Rynkiem Głównym w Krakowie otwrate

  Muzeum pod Rynkiem Głównym w Krakowie otwrate

  26.09.2010

  Po latach oczekiwania z dużym rozmachem otwarte zostało muzeum pod Rynkiem Głównym Krakowa. Kosztowało prawie 40 mln złotych i ma zachwycić nie tylko swoimi zasobami, ale również nowoczesnością. Liczne multimedia mają w prosty sposób przenieść nas w czasy średniowieczne. Prezentujemy Państwu pierwsze zdjęcia z tej niewątpliwie ciekawej wystawy. Być może nie zachwyca jak Muzeum w Fabryce Schindlera, ale i tak warto ją zobaczyć. Już teraz możesz to zrobić w krak.tv!

 • Multimedialny pokaz otworzył nową kartę krakowskiego Rynku

  Multimedialny pokaz otworzył nową kartę krakowskiego Rynku

  25.09.2010

  Muzeum pod Rynkiem Głównym w Krakowie zostało oficjalnie otwarte w miniony piątek. Jak zapowiadano tuż po 20 tej można było zobaczyć iluminację Sukiennic podczas multimedialnego widowiska. Widowisko w reżyserii Romana Kołakowskiego oglądało kilkanaście tysięcy krakowian i turystów. Pokaz 3D rozświetlił fasadę Sukiennic feerią kolorów, zabytek zmieniał kształty, a jego detale... zaczęły tańczyć. Zobaczcie obszerną relację z pokazu na krakowskim Rynku.

Informacje krak.tv

Kraków Sport Studenci Kultura