Krak.tv

Krak.tv » aktualności
Prześlij video

Aktualności: Kultura

 • Kraków walczy o tytuł Miasta Literatury UNESCO 20.07.2011 - 13:43 - Kultura

  Kraków walczy o tytuł Miasta Literatury UNESCO. Ma literackie festiwale, znakomite wydawnictwa, targi książki i Strefy Wolnego Czytania. Teraz czas na Miejsce dla czytelnika w pojazdach komunikacji miejskiej. To niecodzienna akcja zachęcająca mieszkańców Krakowa do promowania czytelnictwa i budowania wizerunku miasta żyjącego literaturą.

 • Kraków Animation Days już od czwartku 20.07.2011 - 13:25 - Kultura

  21 lipca (czwartek) rozpoczyna się trzecia edycja przeglądu najlepszych filmów animowanych ostatnich lat - Kraków Animation Days. W programie znajdą się animacje oraz filmy z poznańskiego festiwalu Animator, krakowskiego Etiuda&Anima oraz najnowsze produkcje łódzkiego studia Se-Ma-For. Festiwal potrwa do soboty (23 lipca).

   

 • 7. Festiwal Muzyki Polskiej w Krakowie 14.07.2011 - 13:40 - Kultura

  7. Festiwal Muzyki Polskiej - jedyna impreza, która na tak szeroką skalę promuje twórczość polskich kompozytorów, w tym roku po raz pierwszy odbędzie się w lipcu (od 15 do 24 lipca). Wśród artystów, którzy wystąpią w tegorocznej edycji będą m.in. słynny amerykański kwartet smyczkowy Kronos Quartet oraz młody rosyjski pianista Nicolay Khozyainov.

 • Festiwal Rozstaje 2011 w Krakowie 14.07.2011 - 13:21 - Kultura

  Pod koniec lipca w Krakowie mocno powieje od wschodu. Od 24 - 31 lipca potrwa festiwal Rozstaje 2011 - tegoroczna, trzynasta edycja odbędzie się pod hasłem „Muzyczna podróż na wschód".

 • Międzynarodowy Festiwal Zespołów Folklorystycznych Krakowiak 29.06.2011 - 13:05 - Kultura

  Zespoły z Ukrainy, Rosji, Łotwy, Turcji oraz polskie z Bielska-Białej, Torunia, Borowej, Mielca i Rybnika wezmą udział w rozpoczynającym się w najbliższy czwartek (30 czerwca) Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych i
  Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych „Krakowiak". Organizatorem wydarzenia jest Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana. Patronuje mu Prezydent Miasta Krakowa oraz Rada Miasta Krakowa.

 • Noc Teatrów w Krakowie 14.06.2011 - 11:52 - Kultura

  W teatrach, na Rynku Głównym, w muzeach, domach kultury, klubach, kinach i kawiarniach - po prostu wszędzie - w najbliższą sobotę (a nawet przez kawałek niedzieli) w Krakowie słychać będzie tylko jedno słowo - TEATR. Wszystko to za sprawą piątej edycji Nocy Teatrów, która odbędzie się w nocy z 18 na 19 czerwca. Wstęp na wszystkie spektakle będzie wolny, na część z nich będą jednak obowiązywać bezpłatne wejściówki, które od jutra (14 czerwca, wtorek) będzie można odbierać w teatrach i w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy ul. Powiśle 11. Jedna osoba będzie mogła odebrać dwie wejściówki.

 • Procesja Mojego Ciała - Teatr Nowy zaprasza 08.06.2011 - 09:59 - Kultura

  To już druga edycja art-procesji, która przejdzie ulicami Kazimierza i otworzy w trzech miejscach wystawy Łukasza Błażejewskiego tym razem zatytułowane Prince Negatif Fabryka Portretu. A wszystko przy akompaniamencie ukraińskiego kwartetu akordeonowego „Harmonia".

 • Festiwal Muzyki Alternatywnej Kraków 2011 06.06.2011 - 23:44 - Kultura

  W czasie FMA Kraków 2011 zaprezentują się krakowskie zespoły Aire Andaluz, Duch, Unitra Prodiż, Południca oraz Maron. Festiwal będzie połączony z benefisem muzyka i animatora kultury Jakuba "Żmija" Zieliny obchodzącego 30 lat swego ziemskiego bytowania. Zaproszone zespoły wykonają oprócz utworów własnych także piosenki z płyt pana Zieliny.

 • Festiwalu Sztuk Wizualnych ArtBoom w Krakowie 06.06.2011 - 23:31 - Kultura

  Już po raz trzeci artyści opanują ulice i place Krakowa. Przez dwa czerwcowe tygodnie (10-24 czerwca) uczestnicy Festiwalu Sztuk Wizualnych ArtBoom będą zaskakiwać przechodniów w różnych częściach miasta. Hasła przewodnie tegorocznej edycji festiwalu to: nowe technologie w sztuce, utopie oraz gra.

 • Festiwal Muzyki Współczesnej im. Henryka Mikołaja Góreckiego 03.06.2011 - 16:34 - Kultura

  Utwory Piotra Ślęczka, Henryka Mikołaja Góreckiego, Aleksandra Lasonia, Arnolda Schönberga, Albana Berga i Antona Weberna zabrzmią podczas I Międzynarodowego Festiwal Muzyki Współczesnej im. Henryka Mikołaja

  Góreckiego, który odbędzie się w dniach 3-5 czerwca (piątek-niedziela) w Krakowie.

 • następna strona »
Kraków Sport Studenci Kultura