Krak.tv

Krak.tv » aktualności
Prześlij video

Aktualności

Juvenia gra o utrzymanie!

Sport - 30.05.2011 - 18:43

W najbliższą sobotę 4 czerwca o godzinie 11:30 Juvenia Kraków stoczy mecz, którego stawką będzie utrzymanie w Ekstralidze. Przeciwnikiem Smoków będzie Ogniwo Sopot, ostatnia drużyna w tabeli, już drugi rok z rzędu walcząca o pozostanie w gronie najlepszych polskich ekip.

 

 

 

W minionym sezonie Juvenia spotkała się z Ogniwem dwukrotnie. W Sopocie górą byli krakowianie, po zaciętym spotkaniu, toczonym "na styku" wygrywając 12:5 (7:5). Na własnym boisku, po jeszcze bardziej pasjonującym widowisku i pięciu przyłożeniach zdobytych przed każdą ze stron Smoki zremisowały z rywalami z Trójmiasta 32:32 (15:22). Podopieczni Janusza Wilka w tym spotkaniu stracili prowadzenie w ostatnich sekundach, a brak kompletu punktów sprawił, że ostatecznie zajęli przedostatnie miejsce i teraz muszą bronić się przed spadkiem.

 

W meczu niestety nie wystąpi serbski wiązacz Danilo Bulatović, który nabawił się urazu pachwiny i do składu Juvenii powróci dopiero w nowym sezonie. Pod znakiem zapytania stoi jeszcze występ kapitana, Pawła Wojciechowskiego, który walczy z czasem, by zdążyć z rehabilitacją i wrócić do gry przed sobotą.

W miniony weekend krakowianie pokonali w spotkaniu towarzyskim Frogs Warszawa - zespół złożony z obcokrajowców pracującyh i żyjących w stolicy. Wcześniej, w ostatniej kolejce, na własnym boisku Smoki odprawiły Budowlanych Lublin, którzy w sobotę powalczą z Budowlanymi Łódź o miejsce w finale Ekstraligi. Te dwa spotkania napawają optymizmem. Cała drużyna jest mocno zmotywowana i w sobotę liczy na doping kibiców, który poniesie ich do zwycięstwa i pozwoli nadal walczyć o najwyższe laury w Ekstralidze.

 

Mecz o utrzymanie: Juvenia Kraków - Ogniwo Sopot 4 czerwca 2011 godzina 11:30. Na Błoniach 7


 

Kraków Sport Studenci Kultura