Krak.tv

Krak.tv » aktualności
Prześlij video

Aktualności

UEK jedną z najbardziej ekologicznych Uczelni w Polsce

Studenci - 03.06.2011 - 11:26

W dniu 2 czerwca 2011 roku na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie po raz 3. rozdane zostały nagrody w konkursie "EKOuczelnia". W tegorocznej edycji udało się zebrać rekordową ilość 6200 kg makulatury. To zdecydowanie więcej niż w roku ubiegłym - podczas drugiej edycji projektu zgromadzono 4255 kg. W ramach konkursu społeczność akademicka UEK rywalizowała o miano EKOpracownika, EKOstudenta, EKOjednostki oraz EKOorganizacji Studenckiej.

 


wideofilmowanie Full HD w Krakowie i Małopolsce


To kolejne tego typu proekologiczne działanie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Na przełomie marca i kwietnia na uczelni odbywały się happeningi "Rowerem na Uniwersytet" oraz "Uczelnia bez papierosa". W maju zakończył się konkurs na lokalizację 100 nowoczesnych stojaków na rowery, w którym kampus Uczelni zdobył najwięcej głosów w Polsce (stojaki zostaną zamontowane na Uczelni w połowie czerwca). W czerwcu także na kampusie UEK pojawią się kontenery do segregacji śmieci. Dzięki takim aktywnościom społeczności akademickiej UEK, stajemy się jedną z najbardziej ekologicznych uczelni w Polsce.

 

II edycja konkursu EKOuczelnia, podobnie jak w dwóch ostatnich latach, towarzyszyła IX Krakowskiemu Festiwalowi Recyklingu. Za oddaną na krakowskie Błonia makulaturę Uczelnia otrzymała sadzonki drzewek i kwiatów. Przy okazji zbiórki zgromadzono także 634 butelki PET oraz 60 puszek aluminiowych, za które także otrzymano upominki.

 

W roku 2011 konkurs "EKOuczelnia" cieszył się ogromnym zainteresowaniem społeczności UEK. W porównaniu z rokiem ubiegłym w akcję zaangażowała się jeszcze większa liczba uczelnianych jednostek, organizacji studenckich oraz pracowników UEK. W tej edycji współpracowaliśmy z 22 katedrami, 12 jednostkami administracyjnymi, 8 pracownikami, 2 organizacjami studenckimi oraz jednym studentem. Przez dwa dni pracownicy Kancelarii Rektora i Działu Administracyjno-Gospodarczego zbierali i ważyli makulaturę przygotowaną przez jednostki administracji i katedry zlokalizowane we wszystkich uczelnianych pawilonach.

Dla wszystkich uczestników konkursu "EKOuczelnia" organizatorzy przygotowali nagrody w postaci sadzonek i kwiatów oraz dyplomy "EKOpracownika", "EKOstudenta", "EKOjednostki" oraz "EKOorganizacji studenckiej"!

 

Wyniki III edycji konkursu przedstawiają się następująco:

 

Kategoria "EKOjednostka Uczelni 2011":
Grand Prix: 1205,5 kg - Kancelaria Rektora;
I miejsce: 819,5 kg - Biblioteka Główna;
II miejsce: 398 kg - Katedra Mikroekonomii;
III miejsce: 304 kg - Katedra Ekonomiki Nieruchomości i Procesu Inwestycyjnego.

 

Kategoria „EKOorganizacja Studencka 2011":
I miejsce: 57,5 kg - Azjatyckie Koło Naukowe;
II miejsce: 22 kg - Parlament Studencki UEK

 

Kategoria „EKOpracownik Uczelni 2011":
I miejsce: 182 kg - mgr Mariusz Rozwadowski (Zespół ds. Zintegrowanego Systemu Bezpieczeństwa, Ochrony Informacji i Spraw Obronnych);
II miejsce: 119 kg - mgr Michał Rudnicki (Katedra Turystyki);
III miejsce: 100 kg - dr Piotr Klimczyk (Katedra Teorii Ekonomii).

 

Kategoria „EKOstudent Uczelni 2011":
I miejsce: 2 kg - Piotr Majewski.

 

Krakowski Festiwal Recyklingu to impreza poświęcona promocji zbiórki surowców wtórnych oraz możliwości ich wykorzystania. Ideą festiwalu jest promowanie recyklingu jako szansy na rozsądne i ekologiczne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi. Zbiórkę makulatury na UEK zorganizowała Sekcja Prasowa Kancelarii Rektora we współpracy z Działem Administracyjno-Gospodarczym.


Kraków Sport Studenci Kultura