Krak.tv

Krak.tv » aktualności
Prześlij video

Aktualności

Samsung Athletic Cup Kraków 2011

Sport - 10.06.2011 - 22:55

Międzynarodowe gwiazdy lekkoatletyki, wśród nich biegacz Francis Obikwelu, wezmą udział w ogólnopolskim finale zawodów Samsung Athletic Cup Kraków 2011, który odbędzie się w niedzielę, 12 czerwca, na krakowskim Stadionie Lekkoatletycznym AWF. Zmagania sportowców i młodzieży obserwować będą ambasadorzy tegorocznej edycji Samsung Athletic Cup - Artur Partyka i Anna Jagaciak.

 

Finał rozpocznie się o godzinie 16.00 od uroczystości, w której udział wezmą m.in. Samuel Francis - rekordzista Azji na 100 m (9,99 sek.), Francis Obikwelu - rekordzista Europy w biegu na 100m, Tomasz Majewski - mistrz olimpijski w pchnięciu kulą, Piotr Małachowski - vice mistrz olimpijski w rzucie dyskiem, Marcin Lewandowski - vice mistrz Europy w biegu na 800m i Adam Kszczot - medalista Mistrzostw Europy oraz halowych mistrzostw Europy w biegu na 800m. Młodzi sportowcy - zwycięzcy regionalnych eliminacji Samsung Athletic Cup, które odbyły się w 16 miastach Polski w maju i czerwc będą rywalizować o zwycięstwo w sześciu konkurencjach: biegi na 100m, 300m, 600m (kobiety) i 1000m (mężczyźni) oraz pchnięcie kulą, skok w dal i skok wzwyż. Rywalizacji sportowej towarzyszyć będzie bieg pokazowy - w sztafecie 4x4 wezmą udział krakowscy politycy, znani sportowcy, zawodnicy Samsung Athletic Cup 2011 oraz podopieczni Fundacji Spełnionych Marzeń.


Finał Samsung Athletic Cup 2011 w Krakowie poprowadzi komentator sportowy, Przemysław Babiarz. W wydarzeniu wezmą udział również ambasadorzy tegorocznej edycji zawodów Artura Partyka, trzykrotny olimpijczyk i 12-krotny mistrz Polski w skoku wzwyż oraz Anna Jagaciak, brązowa medalistka Europy juniorów w skoku w dal i rekordzistka Polski juniorów i młodzieżowców w skoku w dal i trójskoku, która zaczynała
swoją karierę od zwycięstwa w zawodach Samsung Athletic Cup w 2005 roku. Podczas zawodów odbędzie się loteria, z której dochód, zostanie przekazany na rzecz Fundacji Spełnionych Marzeń.


Głównym celem zawodów Samsung Athletic Cup, organizowanych od 2004 roku przez firmę Samsung Electronics, jest odkrywanie młodych talentów sportowych i umożliwienie im profesjonalnej kariery. Dodatkowo, Samsung Athletic Cup promuje aktywny i zdrowy tryb życia oraz zasady fair play wśród dzieci i młodzieży. 

Kraków Sport Studenci Kultura