Krak.tv

Krak.tv » aktualności
Prześlij video

Aktualności

„Juliada” – Młodzieżowy Festiwal Sportu w Krakowie

Sport - 29.06.2011 - 12:53

Dziewięć dyscyplin sportowych, trzydzieści jeden wakacyjnych dni, tysiące młodych krakowian, mnóstwo emocji i pozytywnej energii - 1 lipca rozpoczyna się w Krakowie trzynasta edycja „Juliady" - Młodzieżowego Festiwalu Sportu, organizowanego od 1999 roku przez Stowarzyszenie „U Siemachy", Urząd Miasta Krakowa oraz Biuro Promocji Studio 2. Głównym sponsorem imprezy już po raz piąty jest Coca-Cola.

 

wideofilmowanie Full HD w Krakowie

 

XIII edycja Juliady wystartuje 1 lipca i potrwa cały miesiąc. Młodzież spotka się w Centrum Rozwoju Com Com Zone oraz na Placu Dworcowym im. Jana Nowaka Jeziorańskiego. W trakcie Juliady będziemy promować dziewięć dyscyplin sportowych, w których zostaną zorganizowane zawody dla dzieci i młodzieży: STREETBALL, PIŁKA RĘCZNA, TENIS STOŁOWY, FUTSAL (PIŁKA NOŻNA HALOWA), PIŁKA NOŻNA, BADMINTON, SIATKÓWKA, SZACHY, BREAKDANCE.


Na Placu Dworcowym zaplanowano Turniej Streetballa (2 lipca) oraz Turniej Breakdance (24 lipca). Turniej streetballa organizowany jest dla amatorów i zawodowców. Wśród dziewięciu kategorii jest też nowa kategoria dla amatorów - do 15. roku życia. Niespodzianką dla pierwszych 50 zawodników zgłoszonych w tej kategorii jest
udział w Campie Marcina Gortata, zaplanowanym na obiektach Com Com Zone w Nowej Hucie (10 lipca). Zawodnik NBA będzie prowadził zajęcia dla najmłodszych miłośników basketu, odbędą się konkursy, koszykarz spotka się z kibicami. Organizatorem imprezy jest Fundacja Marcina Gortata MG13. Jej głównym celem jest pomoc młodym ludziom w realizacji ich marzeń i sportowych ambicji.


Juliada to impreza sportowo-rekreacyjna organizowana w Krakowie od 1999 r. Jej inicjatorem i pomysłodawcą jest ks. Andrzej Augustyński, Społeczny Doradca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Młodzieży. Impreza skierowana jest do młodych osób, pozostających w mieście podczas wakacji (nazwa pochodzi od łacińskiej nazwy miesiąca lipca, w którym rokrocznie odbywa się Juliada). Tradycyjnie jej hasłem przewodnim jest zawołanie: „Kraków ufa młodym".

Badania dowodzą, iż współzawodnictwo sportowe jest skuteczną formą przeciwdziałania przestępczości młodzieży. Sport zapobiega nudzie i stwarza możliwość rozwijania przez młodzież bezpiecznych zainteresowań i pasji. Dzięki sportowym rozgrywkom organizowanym w mieście podczas wakacji, młodzi mieszkańcy
Krakowa mogą aktywnie spędzać czas wolny, zamiast wysiadywać przed blokiem, szukać „rozrywki" w przemocy czy stosowaniu używek. Juliada ma służyć promocji przede wszystkim sportów masowych, w które zaangażować się mogą dzieci i młodzież w każdym wieku i co równie ważne, bez względu na dochody ich rodzin.


Zapisy do tegorocznego udziału odbywają się w Centrum Rozwoju Com Com Zone przy ul. Ptaszyckiego 6 w godz. od 12 do 18 lub drogą internetową. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.mlodziez.info

Kraków Sport Studenci Kultura