Krak.tv

Krak.tv » aktualności
Prześlij video

Aktualności

Wielkie europejskie świętowanie na Rynku Głównym w Krakowie

Kraków - 29.06.2011 - 13:12

1 lipca na sześć miesięcy Polska obejmie przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej. Już w pierwszy weekend lipca (2-3 lipca) wielkie europejskie świętowanie na Rynku Głównym! Zobacz program.

 

Koncerty, intrygująca gra miejska, parada zabytkowych samochodów, wspólne śpiewanie, wieczór filmowy, gry, zabawy i warsztaty dla dzieci oraz wiele innych atrakcji - tak w pierwszy weekend lipca (2-3 lipca) na Rynku Głównym Kraków będzie świętował rozpoczęcie prezydencji.


„Europejski weekend" rozpocznie się w sobotnie południe odegraniem europejskiego hymnu - Ody do Radości. O godz. 12:30 ulicami Starego Miasta przejedzie parada zabytkowych samochodów, a po niej odbędzie się konkurs elegancji pojazdów,do którego staną uczestnicy Mistrzostw Polski.


Od godz. 15:00 Teatr Groteska zaplanował atrakcje dla najmłodszych - spektakl „Baśń o rycerzu bez konia" oraz interaktywne warsztaty. W specjalnym namiocie na płycie Rynku przygotowane będą gry i zabawy dla dzieci.
O godz. 15:30 będzie można wystartować w grze miejskiej polegającej na poszukiwaniu zaginionego manuskryptu Beethovena, kryjącego... przepis na krakowskie gołąbki! Początek zabawy na Placu Wszystkich Świętych.
O tym, że śpiewać każdy może i to w dodatku w kilku językach, przekonamy się podczas Europejskiej Lekcji Śpiewania, która o godz. 17:00 rozpocznie się obok Wieży Ratuszowej. Do śpiewnika trafi 27 popularnych piosenek pochodzących z krajów Unii Europejskiej. Po Lekcji Śpiewania, o godz. 19:00 Europejska Lekcja Śmiechu w wykonaniu artystów kabaretowych.
Za sprawą Pauliny Bisztygi na Rynku zagoszczą też bałkańskie klimaty - koncert rozpocznie się o godz. 20:45.
Sporą atrakcją będzie wieczorny (godz. 22:00) spektakl multimedialny, w którym najważniejsze role odegrają muzyka klasyczna i... fasada Sukiennic!
Niedziela zapowiada się jazzowo. Koncertów będzie można posłuchać od godz. 12:00 na scenach w Harris Piano Jazz Bar, w Restauracji Ratuszowej, w Klubie pod Jaszczurami oraz w Restauracji Pod Słońcem.
O godz. 17:00 pod hasłem „United States - United Europe" spod Barbakanu wyruszy na Rynek Główny jazzowa parada nowoorleańska.
„Europejski weekend" o godz. 17:30 zakończy wielki koncert jazzowy.

 

Kraków Sport Studenci Kultura