Krak.tv

Krak.tv » aktualności
Prześlij video

Aktualności

Więcej płacimy za parkowanie w Krakowie

Kraków - 14.07.2011 - 13:26

Przed tygodniem (6 lipca) Rada Miasta Krakowa uchwaliła nowe przepisy dotyczące strefy płatnego parkowania w Krakowie. Zmieniły się stawki. Strefę C podzielono na trzy obszary.

 

wideofilmowanie uroczystości ślubnych i weselnych w Krakowie

 

Nowością jest przede wszystkim podział jednej dużej strefy na trzy mniejsze (P1, P2, P3), obejmujące odpowiednio Stare Miasto, Kazimierz i Grzegórzki. Taki zapis spowoduje, że w danej podstrefie będą mogli na preferencyjnych warunkach parkować tylko mieszkańcy danej okolicy.


Zmieniły się też stawki za parkowanie. Co prawda pierwsza godzina kosztować będzie tyle samo, jednak opłata za drugą wzrośnie do 3,5 zł (poprzednio 3,1 zł), a za trzecią do 4,1 zł (wcześniej 3,2 zł). Dodatkowo o dwie godziny rozciągnie się czas obowiązywania strefy (od 10 do 20, a nie jak dotychczas do 18). Wszystkie te zapisy
pozwolą zwiększyć rotację samochodów w strefie, czego efektem będzie wzrost liczby dostępnych miejsc postojowych. 

 

Nowe prawo umożliwia także wykupienie konkretnego miejsca postojowego na wyłączność. Będzie się to wiązać z opłatą 850 zł miesięcznie. Decyzję ile takich miejsc będzie dostępnych na danej ulicy podejmować ma po analizach Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu.


W nowym regulaminie strefy C radni wprowadzili też preferencyjne stawki dla przedsiębiorców zatrudniających do 10 osób i mających siedzibę na terenie obowiązywania strefy. Od momentu wejścia w życie uchwały zapłacą oni 50 zł abonamentu miesięcznego. 

Kraków Sport Studenci Kultura