Krak.tv

Krak.tv » aktualności
Prześlij video

Aktualności

Wał przy Nowohuckiej jest już naprawiony

Kraków - 20.07.2011 - 13:19

Zakończyły się prace przy odbudowie wału przeciwpowodziowego w rejonie ulicy Nowohuckiej. We wtorek, 19 lipca, zrealizowaną inwestycję wizytował Tadeusz Trzmiel, Zastępca Prezydenta Krakowa.

 

wideofilmowanie Full HD w Krakowie i całej Małopolsce

 

Przypomnijmy, że wał przeciwpowodziowy koło Portu Kraków Płaszów uległ przerwaniu w nocy z 18 na 19 maja ubiegłego roku. Dzięki sprawnej akcji ratowniczej wyrwę o szerokości 19 metrów udało się szybko zablokować.
„Nasze zaangażowanie w odbudowę obwałowań stało się możliwe po podpisaniu porozumienia z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w sprawie przejęcia fragmentu wału w Małym Płaszowie w celu jego naprawy i wzmocnienia" - przypominał Tadeusz Trzmiel, Zastępca Prezydenta Krakowa, podczas wizytacji inwestycji.


Prace remontowe wału trwały od końca kwietnia tego roku. Wcześniej Małopolski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję z rygorem natychmiastowej wykonalności w sprawie naprawy uszkodzonego wału.
Prowadzony na zlecenie Miasta remont polegał m.in. na zabudowie wyrwy na szerokości 19 metrów, zamontowaniu ściany szczelinowej w miejscu powstania uszkodzeń. Ponadto wykonano przesłonę przeciwfiltracyjną na osi wału na długości 420 metrów, a także wyprofilowano skarpy i koronę wału, montując zabezpieczenia przeciw gryzoniom.

Łączny koszt zadania wyniósł 1,7 mln złotych. Środki na odbudowę wału pochodziły z budżetu Państwa. 

Kraków Sport Studenci Kultura