Krak.tv

Krak.tv » aktualności
Prześlij video

Aktualności

Kraków walczy o tytuł Miasta Literatury UNESCO

Kultura - 20.07.2011 - 13:43

Kraków walczy o tytuł Miasta Literatury UNESCO. Ma literackie festiwale, znakomite wydawnictwa, targi książki i Strefy Wolnego Czytania. Teraz czas na Miejsce dla czytelnika w pojazdach komunikacji miejskiej. To niecodzienna akcja zachęcająca mieszkańców Krakowa do promowania czytelnictwa i budowania wizerunku miasta żyjącego literaturą.

 

wideofilmowanie Full HD w Krakowie i Małopolsce

 

Specjalne naklejki - wzorowane częściowo na znakach sygnalizujących miejsce uprawniające do zajęcia przez osoby uprzywilejowane – pojawiły się właśnie w czterech krakowskich tramwajach kursujących po mieście i oznaczonych cytatami z utworów Czesława Miłosza. Oznaczają przestrzeń przyjazną dla osób z książką. W tramwajach pozostaną do końca roku.


Akcja Miejsce dla czytelnika jest częścią projektu Miłosz Wyzwolony - krakowskie obchody roku Czesława Miłosza, którego operatorem jest Instytut Książki. Realizacje wchodzące w jego skład są głośnymi wydarzeniami, komentowanymi w Polsce i Europie. Niekonwencjonalne działania promocyjne przeprowadzone wśród mieszkańców i turystów wprowadzają literaturę, a w szczególności twórczość Czesława Miłosza, do przestrzeni publicznej.

Kraków Sport Studenci Kultura