Krak.tv

Krak.tv » Wiadomości
Prześlij video
12.08.2011 - 10:53
 • 2
Kliknij na gwiazdkę aby oddać głos
Odsłon: 431440
Opis: Świat w 3D to pierwsza trójwymiarowa wystawa, zorganizowana dzięki współpracy National Geographic i Apsys Polska. Prezentuje kilkadziesiąt fotografii ukazujących życie człowieka oraz jego otoczenie na czterech kontynentach: Afryce, Azji, Europie i Ameryce Środkowej. Towarzyszą jej warsztaty edukacyjne dla dzieci, prowadzone przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w specjalnej „Strefie Dziecka”.

Biznes

 • Odkryj Świat 3D

  Odkryj Świat 3D

  12.08.2011

  Świat w 3D to pierwsza trójwymiarowa wystawa, zorganizowana dzięki współpracy National Geographic i Apsys Polska. Prezentuje kilkadziesiąt fotografii ukazujących życie człowieka oraz jego otoczenie na czterech kontynentach: Afryce, Azji, Europie i Ameryce Środkowej. Towarzyszą jej warsztaty edukacyjne dla dzieci, prowadzone przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w specjalnej „Strefie Dziecka”.

 • Zakrzówek ma zmienić się na lepsze

  Zakrzówek ma zmienić się na lepsze

  08.07.2011

  Krakowski Zakrzówek ma zmienić się na lepsze. Miejsce wyjątkowe na mapie Krakowa za sprawą nowego właściciela firmy Gerium Polska ma zmienić soje oblicze na bardziej cywilizowane i przyjazne krakowianom. Do tej pory było kojarzone głównie z dziką plażą, zakrapianymi imprezami i nagłaśnianymi przez media sporadycznymi wypadkami śmiertelnymi.

 • Wianki w Krakowie - pokaz fajerwerków

  Wianki w Krakowie - pokaz fajerwerków

  26.06.2011

  Wianki na Zakolu Wisły w Krakowie jak zwykle ściągnęły grubo ponad pięćdziesiąt tysięcy widzów. W tym roku koncertowali SOFA, The Poise Rite, Pablopavo, Marika oraz gwiazda wieczoru Wyclef Jean.

 • Bractwo Kurkowe maszeruje Rynkiem Głównym

  Bractwo Kurkowe maszeruje Rynkiem Głównym

  06.06.2011

  W Krakowie mamy nowego króla Bractwa Kurkowego o przydomku 'Brodaty'. Został nim Józef Hojda, który tytuł ten wywalczył w połowie maja podczas tradycyjnego strzelania do sylwetki drewnianego kura. Nowy Król Kurkowy życzył krakowianom na Rynku Głównym, aby byli szczęśliwi nie tylko podczas jego panowania. Honorowym bratem kurkowym po 15 latach członkostwa zwyczajnego został prezydent miasta Jacek Majchrowski. Małym królem kurkowym została Magdalena Lach.

 • Parada Smoków pod Wawelem w Krakowie

  Parada Smoków pod Wawelem w Krakowie

  05.06.2011

  Parada Smoków pod Wawelem w Krakowie zgromadziła na zakolu Wisły około 100 tys. widzów tego jedynego w swoim rodzaju widowiska. Smoki pływały na specjalnie przygotowanych barkach w rytm muzyki i przy akompaniamencie wystrzałów sztucznych ogni. Pokaz trwał około 40 minut i jak można słyszeć na koniec materiału wideo podobał się zgromadzonej publiczności. Parada Smoków na Wiśle jest przygotowywana przez Teatr Groteska.

 • Parada Smoków na Rynku w Krakowie

  Parada Smoków na Rynku w Krakowie

  05.06.2011

  Parada Smoków, która przemaszerowała porykując przez Rynek Główny w Krakowie jak co roku obfitowała w sporą liczbę groźnie wyglądających smoków i smoczków. Były kolorowe, w szarych odcieniach, na kółkach i niesione. Jednym słowem było strasznie! Smoki przygotowały dzieci i ich opiekunowie z Krakowskich szkół i przedszkoli. Były również kolorowe gady spoza Krakowa. Niektóre z nich podobno widziano wieczorem w okolicach Wawelu. Parada Smoków jest organizowana z okazji Święta Miasta.

 • Wawel iluminacje na Święto Miasta

  Wawel iluminacje na Święto Miasta

  04.06.2011

  Pierwszym wydarzeniem w ramach Święta Miasta był projekt Wawel - iluminacje, który można było podziwiać na placu o. Adama Studzińskiego. Projekt oparty był na sztuce światła i nowych mediów. Został przygotowany we współpracy z niemieckimi miastami partnerskimi Krakowa: Frankfurtem nad Menem, Lipskiem i Norymbergą. Iluminacja była częścią ogólnopolskiego projektu realizowanego w ramach polsko-niemieckiego festiwalu nowoczesnego sąsiedztwa „Sąsiedzi 2.0" organizowanego przez Ambasadę Niemiec w Warszawie i Goethe-Institut.

 • Automobile w Galerii Krakowskiej

  Automobile w Galerii Krakowskiej

  18.05.2011

  Zabytkowe automobile zaparkowały w Galerii Krakowskiej. Na specjalnej wystawie można zobaczyć stare modele Rolls Royca, Mercedesa, Forda, Fiata oraz wiele innych mniej znanych marek. Wystawa potrwa do 22 maja. Przy okazji podziwiania pierwowzorów ówczesnych samochodów, można posłuchać dobrej muzyki w klimacie jazzu lat 30 - tych w wykonaniu Boba Jazz Band.

 • Marsz Wyzwolenia Konopi w Krakowie

  Marsz Wyzwolenia Konopi w Krakowie

  30.04.2011

  Marsz Wyzwolenia Konopi ponownie przetoczył się przez Kraków. Tym razem obyło się bez incydentów ze stróżami prawa i około 2 tys. uczestników przemaszerowało z Błoń na Rynek Główny. Pierwszy raz w Marszu Wyzwolenia Konopi uczestniczyli politycy. Manifestantów duchem i ciałem wspierali Janusz Palikot i Janusz Korwin-Mikke. Idea wydarzenia była jak zwykle ta sama, czyli legalizacja marihuany.

Informacje krak.tv

Kraków Sport Studenci Kultura