Krak.tv

Krak.tv » Wiadomości
Prześlij video

Biznes

12.08.2011 - 10:53
 • 2
Kliknij na gwiazdkę aby oddać głos
Odsłon: 431437
Opis: Świat w 3D to pierwsza trójwymiarowa wystawa, zorganizowana dzięki współpracy National Geographic i Apsys Polska. Prezentuje kilkadziesiąt fotografii ukazujących życie człowieka oraz jego otoczenie na czterech kontynentach: Afryce, Azji, Europie i Ameryce Środkowej. Towarzyszą jej warsztaty edukacyjne dla dzieci, prowadzone przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w specjalnej „Strefie Dziecka”.

Prawnik Radzi

 • Hala w Czyżynach ma być gotowa za 30 miesięcy

  Hala w Czyżynach ma być gotowa za 30 miesięcy

  30.05.2011

  Ruszyła budowa hali widowiskowo - sportowej w Czyżynach. Jak zapewniają wykonawcy ma być gotowa na przyjęcie pierwszych gości za 30 miesięcy. Po wybudowaniu inwestycja warta prawie 363 mln. złotych musi sama się utrzymać z minimum 80 imprez rocznie. Obiekt jest realizowany wg projektu przygotowanego przez konsorcjum firm Perbo - Projekt Sp. z o.o. z Krakowa oraz Modern Construction Systems Sp. z o.o. z Poznania. Kompleks składa się z dwóch zasadniczych części: hali głównej przeznaczonej dla 15 tys. widzów oraz hali treningowej. Projekt posiada 14 pozytywnych opinii związków sportowych. Oznacza to, że będą tam rozgrywane zawody o randze zarówno krajowej, jak i międzynarodowej, w co najmniej 18 dyscyplinach sportowych. W hali będzie można organizować też imprezy kulturalne, widowiskowo - estradowe, sportowo - rekreacyjne oraz imprezy kongresowo - wystawiennicze i ekspozycyjno - targowe.

 • Ryho Paprocki wystawia w Wawel Service

  Ryho Paprocki wystawia w Wawel Service

  13.12.2010

  Firma Wawel Service obchodzi 18 jubileusz swojego powstania, a przy okazji otwiera drzwi zupełnie nowej siedziby przy ulicy Na Groblach 21. Wawel Business Center będzie mieścić biura firmy oraz biuro sprzedaży. Otwarcie nowej siedziby uświetnił wernisaż wystawy instalacji artystycznych w wykonaniu Ryha Paprockiego, z którym Wawel Service stale współpracuje.

 • Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego otwarte, ale czy ładne?

  Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego otwarte, ale czy ładne?

  09.11.2010

  Wawel to serce Krakowa i jest jednym z obowiązkowych punktów na planie wycieczek odwiedzających nasze miasto. U jego stóp właśnie pojawiło się zupełnie nowe Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego, które ma za zadanie ułatwić życie przyjezdnym i ucywilizować handel souvenirami odbywający się do tej pory w pojedynczych kramach. Ponad 700 m2 powierzchni, punkt InfoKraków, kawiarnia „Powiśle”, 13 stoisk z pamiątkami – to wszystko czeka na turystów, którzy odwiedzą Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy ul. Powiśle. Koszt budowy wyniósł ok. 20 milionów złotych. Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

 • Odnowiona ulica Długa w Krakowie jest już otwarta

  Odnowiona ulica Długa w Krakowie jest już otwarta

  13.08.2010

  Stało się to, na co czekało wielu krakowian. Ulica Długa w Krakowie po przedłużającym się z winy wykonawcy remoncie w końcu została otwarta. Odnowiona i zrewitalizowana nabrała nowego charakteru, który odtąd bardziej będzie sprzyjał pieszym, niż kierowcom. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski przesunął blokadę i pierwszy tramwaj ruszył nowym torowiskiem. Niestety w nowej inwestycji nie zabrakło niedoróbek. Brakuje miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych, a szyby tramwajowe przy zbiegu ulic Długiej i Basztowej mają zbyt głębokie szczeliny, co zagraża rowerzystom.

 • Kraków: Ulica Długa od jutra otwarta!

  Kraków: Ulica Długa od jutra otwarta!

  11.08.2010

  Jutro (w czwartek) o godzinie 14.00 odbędzie się oficjalne otwarcie ulicy Długiej. Po przedłużającym się remoncie i protestach mieszkańców co do wykonania trakcji tramwajowej, w końcu mieszkańcy Krakowa będą mogli korzystać z tej ruchliwej jak dotąd ulicy. Nasza kamera podpatrzyła ostatnie przygotowania do udostępnienia ulicy mieszkańcom i przy okazji poprosiliśmy rzecznika krakowskiego MPK Marka Gancarczyka o komentarz na temat miesięcznego opóźnienia w pracach. Czy ktoś zapłaci za przeciągające się roboty w Krakowie?

 • W Krakowie ruszyła linia nr 20 z Bronowic do Nowohuckiej

  W Krakowie ruszyła linia nr 20 z Bronowic do Nowohuckiej

  03.08.2010

  Zgodnie z zapowiedziami sprzed miesiąca, od 4 sierpnia, w Krakowie zacznie kursować regularna komunikacja tramwajowa do ulicy Nowohuckiej. Z pętli w Bronowicach, z wykorzystaniem nowowybudowanego torowiska przez Most Kotlarski i ulicę Herlinga Grudzińskiego będzie jeździć tramwaj nr 20. Dziś nową linię otworzył uroczyście Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Oddawane do użytkowania torowisko od ronda Grzegórzeckiego do ulicy Nowohuckiej ma długość 1650 m. Zostało wykonane w najnowszej, tzw. zielonej technologii, tłumiącej drgania i wyciszającej hałas. Na tym odcinku znajdą się cztery przystanki: Rondo Grzegórzeckie przy ulicy Kotlarskiej, Zabłocie zlokalizowany za Mostem Kotlarskim, Klimeckiego przy skrzyżowaniu z ulicą Dekerta oraz tymczasowy przystanek Szklarska przed skrzyżowaniem z ul. Nowohucką i Powstańców Wielkopolskich. W rejonie ulicy Nowohuckiej, po której kursuje wiele autobusów, znajdzie się wygodny węzeł przesiadkowy. Po Krakowie jeździ się coraz lepiej.

 • Szkieletor na 102 metry już 2012 roku?

  Szkieletor na 102 metry już 2012 roku?

  15.06.2010

  Wokół głównej wieży powstanie kompleks budynków na wzór Rockefeller Center w Nowym Yorku. Znajdą się tam powierzchnie biurowe, konferencyjne, mieszkalne oraz usługowe. Na samym szczycie ma znaleźć się olbrzymi taras widokowy z zapierającym dech w piersiach horyzontem. Tak ma wyglądać nowa i jedyna jak dotąd realna odsłona krakowskiego szkieletora.

 • Rzetelność w biznesie nagrodzona

  Rzetelność w biznesie nagrodzona

  13.05.2010

  Złote Certyfikaty Rzetelności przyznawane są w ramach programu Rzetelna Firma, który w 2008 roku został stworzony z myślą i promowaniu etycznych zachowań w biznesie.Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem.Od momentu rozpoczęcia swój udział zadeklarowały w nim 324 firmy z całej Polski.

 • Jak uzyskać dofinansowanie dla firm małych i średnich oraz czym jest okres preinkubacji?

  Jak uzyskać dofinansowanie dla firm małych i średnich oraz czym jest okres preinkubacji?

  29.03.2010

  Należy dobrze wypełnić wniosek i go złożyć. Wnioski są oceniane pod kątem formalnym i merytorycznym. Potem tylko czekać na wynik oceny i decyzję - mówi Rafał Solecki, dyrektor Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości. Z kolei Sebastian Kolisz z krakowskiego oddziału Inkubatorów Przedsiębiorczości mówi o zaletach zarejestrowania się w instytucji, jaką prezentuje. Tłumaczy, iż okres bezpłatnej preinkubacji połączony jest z coachingiem, mentoringiem, doradztwem proinnowacyjnym i doradztwem Instruktora Innowacji. Beneficjenci, którzy skorzystają ze Szkoły Innowacji testują swoje pomysły na biznes współpracując z Coachami, którzy pomagają w wytyczaniu i realizacji celów założonych w swoich biznes planach. Możemy tylko życzyć powodzenia w zdobywaniu nowych umiejętności i doświadczenia!

Informacje krak.tv

Kraków Sport Studenci Kultura