Krak.tv

Krak.tv » Wiadomości
Prześlij video
12.08.2011 - 10:53
 • 2
Kliknij na gwiazdkę aby oddać głos
Odsłon: 440109
Opis: Świat w 3D to pierwsza trójwymiarowa wystawa, zorganizowana dzięki współpracy National Geographic i Apsys Polska. Prezentuje kilkadziesiąt fotografii ukazujących życie człowieka oraz jego otoczenie na czterech kontynentach: Afryce, Azji, Europie i Ameryce Środkowej. Towarzyszą jej warsztaty edukacyjne dla dzieci, prowadzone przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w specjalnej „Strefie Dziecka”.

Turystyka

 • Baśniowa kraina Solilandia ponad 100 metrów pod ziemią

  Baśniowa kraina Solilandia ponad 100 metrów pod ziemią

  20.01.2011

  Tym razem zapraszamy najmłodszych internautów do obejrzenia filmu o niezwykłej krainie baśni i legend. Zapraszamy ponad 100 metrów pod ziemię do Solilandii. Jest tam pięknie, bajkowo, kolorowo i co najważniejsze można tam spotkać zupełnie wyjątkowe skrzaty Soliludki. Towarzyszyć nam będzie również dobry duch kopalni, Wielicki Skarbnik, który od lat strzeże porządku w długich i głębokich korytarzach.

 • Kopalnia Soli Wieliczka jakiej nie znacie!

  Kopalnia Soli Wieliczka jakiej nie znacie!

  22.08.2010

  Kopalnia Soli Wieliczka to małe podziemne miasto, które tętni życiem przez wszystkie dni w roku. Przedstawiamy Państwu film, który obrazuje codzienne życie tego pięknego miejsca. Pokażemy serce kopalni, sprawdzimy, czy nadal wydobywana jest tam sól oraz zobaczymy niedostępne miejsca dla nikogo, w których toczy się walka o zachowanie obecnego stanu Kopalni Soli Wieliczka.

 • Jedyny na świecie podziemny szlak pielgrzymkowy

  Jedyny na świecie podziemny szlak pielgrzymkowy

  30.05.2010

  Kopalnia Soli „Wieliczka” wspólnie z Muzeum Żup Krakowskich przygotowała wyjątkową ofertę zwiedzania pierwszego podziemnego szlaku pielgrzymkowego. Jest to jedyny w Europie, a prawdopodobnie również na świecie szlak pielgrzymkowy, który wytyczono pod ziemią. Schodząc pod ziemię pielgrzymi zwiedzają solne oraz drewniane kaplice, poznają górnicze tradycje i panujące w kopalni zwyczaje. Szlak Pielgrzymkowy „Szczęść Boże” to znakomita okazja do poznania religijnego oblicza wielickich podziemi.

 • Kopalnia Soli Wieliczka podsumowała miniony sezon turystyczny

  Kopalnia Soli Wieliczka podsumowała miniony sezon turystyczny

  26.04.2010

  Ekstremalną wycieczką do niedostępnych kopalnianych chodników, pierwszą na świecie podziemną trasą pielgrzymkową oraz wieloma innymi atrakcjami, Kopalnia Soli Wieliczka postanowiła rozpocząć nowy sezon turystyczny. Do miliona zwiedzających w 2009 roku zabrakło 18 tys. gości. 54% z nich przyjechało z zagranicy, najwięcej z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Francji i Korei.

 • Ekstremalna podróż do Kopalni Soli Wieliczka.

  Ekstremalna podróż do Kopalni Soli Wieliczka.

  09.04.2010

  Kopalnia Soli Wieliczka postanowiła otworzyć dla zwiedzających zupełnie nową trasę. Do tej pory zamknięta dla turystów, teraz udostępniona zorganizowanym grupom. Ekstremalne przeżycia zapewniają nieuprzątnięte chodniki i absolutna ciemność, rozświetlona jedynie małą lampką, którą każdy otrzymuje jeszcze na powierzchni.

Informacje krak.tv

Kraków Sport Studenci Kultura