Krak.tv

Krak.tv » Wiadomości
Prześlij video
12.08.2011 - 10:53
 • 2
Kliknij na gwiazdkę aby oddać głos
Odsłon: 425527
Opis: Świat w 3D to pierwsza trójwymiarowa wystawa, zorganizowana dzięki współpracy National Geographic i Apsys Polska. Prezentuje kilkadziesiąt fotografii ukazujących życie człowieka oraz jego otoczenie na czterech kontynentach: Afryce, Azji, Europie i Ameryce Środkowej. Towarzyszą jej warsztaty edukacyjne dla dzieci, prowadzone przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w specjalnej „Strefie Dziecka”.

Turystyka

 • 10. Parada Smoków w Krakowie

  10. Parada Smoków w Krakowie

  29.08.2010

  Już po raz 10. wielkie smoki i smoczyce przepływały w Zakolu Wisły po Wawelem. 10. Parada Smoków w Krakowie organizowana od 2000 r. przez krakowski Teatr Lalki, Maski i Aktora Groteska zgromadziła na bulwarach dziesiątki tysięcy krakowian i turystów. Mimo padającego deszczu impreza się odbyła i po raz kolejny odniosła sukces. W tym roku smoki zatańczyły do muzyki klasycznej - m.in. utworów Prokofiewa, Straussa, Ravela i Maklera. Specjalnymi 'gośćmi' parady były m.in. stwory, które zagrały w widowisku 'Smoki na Expo' w Szanghaju. Tam, w maju tego roku, również wielki sukces odniosły Smoki Groteski.

 • Jarmark Wielkanocny na Rynku Głównym

  Jarmark Wielkanocny na Rynku Głównym

  28.03.2010

  W południe w sobotę 27 marca na Rynku Głównym w Krakowie rozpoczął się Jarmark Wielkanocny. Targom towarzyszyć będą wydarzenia związane ze zwyczajami Wielkiej Nocy, czyli poświęcenie palm i wielkanocnych koszyków. Będzie można także wziąć udział w akcji „Reszta zależy od ciebie” i wesprzeć dzieci z najbiedniejszych krajów. W tegorocznych targach udział bierze ponad 50 kupców z całej Małopolski, a także z innych miast Polski. Na Rynku Głównym można kupić przede wszystkim palmy, świece, wydmuszki, obrusy, ręcznie malowaną porcelanę, kierpce, wyroby z masy solnej, siana, mąki i drewna. Podczas jarmarku prezentowane są także stoiska ze świątecznymi potrawami i tradycyjnymi produktami, charakterystycznymi dla świąt wielkanocnych. Dla odwiedzających przygotowano również przekąski i smakołyki. Organizatorami Targów Wielkanocnych są: Miasto Kraków, Fundacja Promocji Kultury Miasta Krakowa, Kongregacja Kupiecka, Urząd Marszałkowski w Krakowie i firma ARTIM sp. z o.o. Organizatorami Targów Wielkanocnych są: Miasto Kraków, Fundacja Promocji Kultury Miasta Krakowa, Kongregacja Kupiecka, Urząd Marszałkowski w Krakowie i firma ARTIM sp. z o.o.

 • W zimowej scenerii-Białucha i Wisła

  W zimowej scenerii-Białucha i Wisła

  23.12.2009

  park, rzeka, kaczki, łabędzie, zima,

 • 22 listopada - Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich

  22 listopada - Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich

  17.11.2009

  W tym roku już po raz piąty organizowany jest Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich z inicjatywy Stałej Konferencji Dyrektorów Muzeów Krakowskich przy współpracy z Urzędem Miasta Krakowa. Odbył się 22 listopada. Głównym celem, który przyświeca inicjatorom tego przedsięwzięcia jest zachęcenie młodych ludzi do zapoznania się z historią i dziedzictwem kultury Krakowa. Oprócz stałych i czasowych ekspozycji, muzea przygotowały szereg dodatkowych atrakcji dla dzieci i młodzieży, m.in. zwiedzanie wystaw muzealnych z przewodnikami, wykłady oraz pokazy.

 • Muzeum Galicja zaprasza na spacery po żydowskim Krakowie

  Muzeum Galicja zaprasza na spacery po żydowskim Krakowie

  11.08.2009

  Dla miłośników krakowskiego Kazimierza, chcących poznać dobrze jego historię, Muzeum Galicja przygotowała niedzielne spacery po żydowskiej dzielnicy. Wycieczka śladami żydowskich artystów Krakowa pod nazwą "Krakowie bądź mi pozdrowiony" jest zaplanowana z przewodnikiem Żydowskiego Muzeum Galicja.

 • Szumią fale, czyli relacja z rejsu po Wiśle

  Szumią fale, czyli relacja z rejsu po Wiśle

  02.07.2009

  Szukając ciekawego sposobu spędzenia czasu w Krakowie, warto wybrać się na Bulwary Nadwiślańskie, a tam odbyć długi rejs po Wiśle. Miasto Kraków, dbając o rozwój turystyki, wspiera przedsiębiorców oferujących różne formy rekreacji. Czekają na nas nie tylko łodzie, ale też tramwaje wodne. A już wkrótce po drugiej stronie Wisły powstanie prawdziwa plaża.

 • Lajkonik paradujący przez Kraków

  Lajkonik paradujący przez Kraków

  19.06.2009

  Pochód Lajkonika to ludowa zabawa, która odbywa się w Krakowie co roku w pierwszy czwartek po święcie Bożego Ciała (w "oktawę Bożego Ciała"). Główny bohater zabawy – lajkonik, (konik zwierzyniecki, tatarzyn) – brodaty jeździec w pseudoorientalnym stroju poruszający się na sztucznym koniku przytwierdzonym do pasa, przemierza tradycyjny szlak ze Zwierzyńca na Rynek Główny w Krakowie w towarzystwie kapeli Mlaskotów oraz orszaku włóczków odzianych w stroje krakowskie i "tatarskie". W trakcie całego pochodu, który trwa do późnego wieczora, lajkonik bije buławą każdego napotkanego przechodnia - aby szczęście dopisało przez cały rok.

 • Ogród Botaniczny tętni życiem nawet w nocy

  Ogród Botaniczny tętni życiem nawet w nocy

  12.06.2009

  W Palmiarnii Ogrodu Botanicznego na ul. Kopernika 27 odbył się koncert z udziałem Piwnicy Św. Norberta. Występ zorganizowano z okazji Święta Ogrodów.

 • Tyniec koło Krakowa

  Tyniec koło Krakowa

  09.06.2009

  W miniony weekend (6-7. 06.) w krakowskim Tyńcu odbyły się III Dni Benedyktyńskie. Na dziedzińcu klasztornym były liczne stoiska z produktami klasztornymi, a w salach Benedyktyńskiego Instytutu Kultury odbywały się ciekawe prezentacje i koncerty. Zaprezentowano też pokazy dawnych rzemiosł, np. kowalstwa, oprawy kielichów, wyrobu świec z wosku. Goście mogli zatem zapoznać się z różnymi aspektami tradycji benedyktyńskiej, którą najlepiej oddaje dewiza założyciela wspólnoty, św. Benedykta z Nursji „Módl się i pracuj”.

Informacje krak.tv

Kraków Sport Studenci Kultura