Krak.tv

Krak.tv » Wiadomości
Prześlij video

Turystyka

12.08.2011 - 10:53
 • 2
Kliknij na gwiazdkę aby oddać głos
Odsłon: 431428
Opis: Świat w 3D to pierwsza trójwymiarowa wystawa, zorganizowana dzięki współpracy National Geographic i Apsys Polska. Prezentuje kilkadziesiąt fotografii ukazujących życie człowieka oraz jego otoczenie na czterech kontynentach: Afryce, Azji, Europie i Ameryce Środkowej. Towarzyszą jej warsztaty edukacyjne dla dzieci, prowadzone przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w specjalnej „Strefie Dziecka”.
 • Krakowskie ZOO ma nowych, młodych lokatorów

  Krakowskie ZOO ma nowych, młodych lokatorów

  12.04.2011

  Krakowskie ZOO ma nowych, młodych lokatorów. Wszystko dzięki wiośnie, ponieważ właśnie początkiem roku rodzi się najwięcej zwierząt w krakowskim ogrodzie zoologicznym. Dorota Maszczyk, asystent krakowskiego ZOO w rozmowie z krak.tv szczególnie podkreśla fakt narodzin małego wielbłąda, który urodził się tydzień temu. Ogród Zoologiczny w Krakowie istnieje w obecnej wielkości od 1975 roku, ale jego początki sięgają nawet 1895 roku.

 • Jak zostać średniowiecznym wojem lub kowalem?

  Jak zostać średniowiecznym wojem lub kowalem?

  25.06.2010

  Wianków nie ma, ale też jest ciekawie. Wszystko za sprawą wędrownych komediantów, kupców i kramarzy, którzy rozstawili swoje średniowieczne stragany na bulwarze Czerwiński. Ta impreza zastępcza, zamiast krakowskich Wianków, ma duże szanse aby wpisać się na stałe w kalendarz krakowskich imprez. My podglądnęliśmy z kamerą kilka stoisk, aby przekonać się jak wyglądało życie naszych przodków we wczesnym średniowieczu. Wcielanie się w z skórę średniowiecznego woja, kowala lub rybaka staje się coraz bardziej popularne w Polsce. Taka forma hobby jest świetnym sposobem na odreagowanie od codziennego życia w dużym mieście.

 • Wianki w Krakowie, czyli rycerze, ognie i dużo historii

  Wianki w Krakowie, czyli rycerze, ognie i dużo historii

  24.06.2010

  Choć nie ma w tym roku Wianków, miasto Kraków próbuje w bardzo oryginalny sposób zrekompensować mieszkańcom Krakowa tą stratę. Zorganizowano Jarmark Świętojański na bulwarze Czerwińskim, w którym jak za dawnych lat z odległych stron ściągnęli do Krakowa wędrowni komedianci, kuglarze, trubadurzy, kupcy i kramarze. Przedstawiamy inscenizację średniowiecznych zaślubin córki Jarosława, połączoną z pokazem średniowiecznej sztuki wojennej oraz teatrem ognia.

 • Zjazd na byle czym na Górze Chełm koło Myślenic

  Zjazd na byle czym na Górze Chełm koło Myślenic

  08.02.2010

  Na co dzień z myślenickiego stoku zjeżdża się na nartach lub snowboardzie. Jednak w jeden dzień w roku można je zamienić na muszlę klozetową, fotel, wersalkę lub nocnik. Zadaniem zawodników był zjazd ze stoku na zbudowanym z dowolnych materiałów i w dowolnej konwencji pojeździe, nie będącym standardowym sprzętem sportowym. Jurorzy oceniali pomysłowość budowniczych, estetykę wykonania i styl ślizgu. Żaden z przygotowanych pojazdów podczas zjazdu się nie rozpadł. Zwycięskim pojazdem okazała się muszla klozetowa. Jurorów przekonała nie tylko sama konstrukcja i pomysł, ale także ogólny design i zastosowane rozwiązania techniczne.

 • Targi Bożonarodzeniowe okazją do prezentacji krakowskiego dukata

  Targi Bożonarodzeniowe okazją do prezentacji krakowskiego dukata

  29.11.2009

  Targi Bożonarodzeniowe 2009 w Krakowie rozpoczęły się 27 listopada i potrwają do 27 grudnia 2009 roku. Oczywiście w Rynku Głównym w Krakowie po stronie Wieży Ratuszowej. 29 listopada o godz. 12:00 miało miejsce uroczyste otwarcie Targów Bożonarodzeniowych oraz prezentacja dukata krakowskiego. Dukaty bite przez jedną z czołowych mennic na świecie – Mennicę Polską S.A. zostaną wyemitowane w wersji złotej, srebrnej oraz mosiężnej i bimetalowej. Dodatkową atrakcją uroczystości były pokazy tańców dworskich oraz walk rycerskich.

 • 7 mln 300 tys. gości, za 2 mld 600 mln zł w 2009 roku w Krakowie

  7 mln 300 tys. gości, za 2 mld 600 mln zł w 2009 roku w Krakowie

  28.11.2009

  7 mln 300 tys. odwiedziło Kraków w 2009 roku. Podczas pobytu w stolicy Małopolski wydali ponad 2 mld 600 mln zł. Ilość turystów spadła, ale w mniejszym stopniu niż przewidywano - tak wynika z badań miasta Krakowa przeprowadzonych Małopolską Organizację Turystyczną. Jak podaje raport najwięcej gości z zagranicy przybyło do nas z Wielkiej Brytanii. Potem kolejno z Niemiec i Francji.

 • Nowa ścieżka rowerowa w Krakowie, to wyzwanie dla rowerzystów

  Nowa ścieżka rowerowa w Krakowie, to wyzwanie dla rowerzystów

  22.09.2009

  Otwarto kolejny odcinek trasy rowerowej. Nowa ścieżka rowerowa ciągnie się od ul. Straszewskiego do Piastowskiej. Prace trwały pół roku, a ich koszt wyniósł około 340 tys. zł - mówi Marek Hareńczyk, kierownik Działu Zarządzania Obiektami Kubatorowymi i Ścieżkami Rowerowymi na terenie Krakowa.

 • Festyn

  Festyn " Smaki Zielonych Szlaków"

  13.09.2009

  11-12 września na Placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego (Pl. Dworcowy) odbył się Festyn "Smaki Zielonych Szlaków". Impreza jest częścią drugich ogólnopolskich Dni Partnerstwa Lokalnego. "Smaki Zielonych Szlaków" można poznawać na różne sposoby, dlatego festyn był wyśmienitą strawą nie tylko dla żołądka, ale przede wszystkim dla ducha. Dwudniowa impreza to okazja, by poznać Zielone Szlaki - Greenways i inne ciekawe pomysły na rozwój turystyki przyjaznej dla środowiska, a także spróbować tradycyjnych przysmaków z różnych regionów Polski. Dni Partnerstwa Lokalnego to jednak nie tylko barwne festyny i jarmarki prezentujące różne zakątki Polski, które przyciągają tysiące ludzi z całego kraju (blisko 65 tysięcy osób w zeszłym roku). Ich celem jest przede wszystkim pokazanie efektów działania Grup Partnerskich w poszczególnych regionach oraz propagowanie idei zrównoważonego rozwoju i ekoturystyki. Dni Partnerstwa Lokalnego to cykl imprez organizowanych przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska we współpracy z Grupami Partnerskimi - lokalnymi porozumieniami organizacji pozarządowych, samorządów i firm działającymi wspólnie na rzecz rozwoju społeczno-gospodarczego i ochrony przyrody w swoim regionie.

 • XVI Krakowskie Miodobranie, czyli miód dobry na wszystko

  XVI Krakowskie Miodobranie, czyli miód dobry na wszystko

  06.09.2009

  „Krakowskie Miodobranie” 2009 to już XVI Święto Krakowskich Pszczelarzy. Organizatorem imprezy jest liczące ponad 120 członków Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich. Na Pl. Wolnica zaroiło się od pszczelarzy z Krakowa, Budzynia, Sułkowic, Limanowej, okolic Ojcowa, a nawet Roztoczańskiego Parku Narodowego. Można było się dowiedzieć o życiu pszczół, pracy pszczelarzy oraz o zastosowaniu w codziennym życiu bezcennych skarbów pozyskiwanych w pasiekach. Bezpośrednio od pszczelarzy nabywano produkty: miody nektarowe, nektarowo-spadziowe i spadziowe, propolis, mleczko pszczele, pyłek kwiatowy, wyroby z wosku... W przeszklonych ulach można było zaobserwować pracę pszczół robotnic oraz pszczelej matki.

Informacje krak.tv

Kraków Sport Studenci Kultura